Spedycja i transport

Spedycja i transport. Jest jedną z najważniejszych części branży logistycznej. Sektor ten odnotowuje stabilny rozwój ale nadchodząca transportowa rewolucja może sprawić, że gwałtownie się on rozrośnie. Mowa tutaj o planowanej budowie Centralnego Portu Komunikacyjnego między Warszawą a Łodzią którego budowa ma zakończyć się w 2027 r. Inwestycja ta nieprzypadkowo nosi nazwę portu komunikacyjnego, bowiem będzie to zintegrowane połączenie hubu lotniczego, nowej siatki połączeń kolejowych oraz dróg. Tak wielkie założenie musi być oczywiście rozłożone na etapy oraz realizowane krok po kroku.

Spedycja i transport. Jest jedną z najważniejszych części branży logistycznej. Sektor ten odnotowuje stabilny rozwój ale nadchodząca transportowa rewolucja może sprawić, że gwałtownie się on rozrośnie. Mowa tutaj o planowanej budowie Centralnego Portu Komunikacyjnego między Warszawą a Łodzią którego budowa ma zakończyć się w 2027 r. Inwestycja ta nieprzypadkowo nosi nazwę portu komunikacyjnego, bowiem będzie to zintegrowane połączenie hubu lotniczego, nowej siatki połączeń kolejowych oraz dróg. Tak wielkie założenie musi być oczywiście rozłożone na etapy oraz realizowane krok po kroku. W komponencie lotniczym zostanie wybudowane lotnisko z dwoma pasami startowymi, w komponencie kolejowym, łączniki między istniejącymi połączeniami następnie przyjdzie czas na nową infastrukturę. W komponencie drogowym planowane jest dokończenie obwodnicy Warszawy oraz przebudowę autostrady A2. Łączna długość nowych dróg ma wynosić około 248 km.

Inwestycja sprawi, że przedsiębiorczość związana ze spedycją i transportem uzyska doskonałą infrastrukturę która przyśpieszy i ułatwi przepływ towarów i usług. Dodatkowo będzie idealną okazją biznesową dla osób zainteresowanych transportem multimodalnym oraz intermodalnym.

Budowa nowych węzłów komunikacyjnych, zmiana sposobu w jaki myślimy o integracji różnych metod transportu może zupełnie odmienić rynek usług pasażerskich, spedycji i transportu. Niejednokrotnie okazywało się, że nie sama technologia lecz jej powszechność oraz ekonomiczne warunki jej funkcjonowania zmieniają rzeczywistość. Może tego właśnie świadkami będziemy we własnym kraju.