Projektujesz biuro? Pomyśl o dobrym ledowym oświetleniu

led

Piękne biuro ma duże znaczenie dla firmy, której prowadzenie wymaga częstego przyjmowania klientów. Siedziba przedsiębiorstwa to wizytówka i jeden z ważniejszych elementów PR-u, z tego względu warto poświęcić czas i część budżetu już na etapie projektowania. Często okazuje się, że doskonałe efekty w kreowaniu przestrzeni możemy uzyskać za pomocą światła, natomiast same oprawy oświetleniowe mogą idealnie wpisać się w design odpowiednio urządzonego stanowiska pracy. Dodajmy do tego ekologię i oszczędność pieniędzy związaną z długim czasem używalności, możliwość instalacji w każdym miejscu w biurze, a nawet wybór barwy światła. Marzenia? Niekoniecznie. Dobre ledowe oświetlenie to gwarancja wszystkich powyższych zalet.

Najlepsze rozwiązanie dla biura

Na oświetlenie LED składają się liczne zalety, które czynią je coraz popularniejszym rozwiązaniem – stwierdza specjalista Brilum S.A., jednego z największych producentów i dostawców sprzętu oświetleniowego. – Obecnie oprawy wykorzystujące źródła światła LED idealnie sprawdzają się w oświetleniu biur nie tylko ze względu na energooszczędność czy trwałość. Wynika to również z zapewnienia większego komfortu pracy, w porównaniu ze stosowanymi dotychczas oprawami współpracującymi z tradycyjnymi źródłami światła, np. świetlówkami liniowymi – dodaje.

led11Kupując oprawy oświetleniowe z tradycyjnym źródłem światła na pewno zapłacimy mniej, jednak jest to tylko pozorna i chwilowa oszczędność. Oświetlenie ledowe jest wprawdzie znacznie droższe w kwestii zakupu, ale w dłuższej perspektywie okazuje się doskonałym i ekonomicznym rozwiązaniem. Deklarowana przez producentów żywotność diod LED zaczyna się zazwyczaj od 30 tysięcy godzin. Poza długotrwałością użytkowania do zalet należy zaliczyć wyjątkową energooszczędność – po pewnym czasie inwestycja się zwróci, a my będziemy mile zaskoczeni wyjątkowo niskimi rachunkami za prąd.

Energooszczędne oprawy biurowe LED

Oferta opraw LED na rynku jest bardzo bogata. Ten duży wybór dotyczy także oświetlenia w biurach, a podjęcie decyzji zakupu konkretnego rodzaju zależy m.in. od miejsca, które chcemy oświetlić. – Jako główne oświetlenie w biurze mogę polecić liczne rodzaje opraw rastrowych przeznaczonych do współpracy z liniowymi źródłami światła LED. Oferowane przez nas tuby LED, to nowoczesne produkty, przystosowane do zasilania jednostronnego lub/i dwustronnego – bezpośrednio z sieci prądu przemiennego, dzięki wewnętrznym zasilaczom – wyjaśnia specjalista Brilum S.A. Warta uwagi jest także opcja zakupu tzw. paneli LED z równomiernie rozłożonymi diodami. W naszej firmie jest to np. linia opraw Linesmart. Dzięki trzem wariantom montażu – jako oprawy do wbudowania, nabudowane lub zwieszane, dwóm rodzajom klosza kształtującego rozsył światła oraz oczywiście cechom wynikającym z wykorzystania nowoczesnej technologii LED, oprawy te mogą znaleźć wszechstronne zastosowanie w ekonomicznym i funkcjonalnym oświetleniu różnorodnych pomieszczeń biurowych. Kolejną popularną wersją opraw biurowych są oprawy LED z kloszem – dodaje. U nas to rodzina opraw Lumina Linx z liniowymi modułami z diodami LED, która także idealnie sprawdzi się jako główne źródło światła w biurze. Są wśród niej wykonania z czujnikiem ruchu załączającym automatycznie oświetlenie w momencie wykrycia ruchu w otoczeniu.

W zależności od rodzaju, oprawy LED idealne dla biura mogą być wyposażone w różne układy optyczne, np. rastry, klosze oraz przystosowane do różnych sposobów mocowania – bezpośrednio na suficie, zwieszane lub wbudowane sufit podwieszany. Istnieje także możliwość wyboru barwy światła: ciepła biała, neutralna biała i dzienna biała. Dodatkowy komfort i oszczędność zapewniają niektóre modele opraw, dzięki wbudowanym czujnikom ruchu służącym do automatycznego, czasowego włączania światła po zarejestrowaniu ruchu w pomieszczeniu.

Omawiając kwestię oświetlenia biura warto szczególnie zastanowić się nad rozwiązaniem, jakim są liniowe źródła światła LED. Tzw. „tuby LED” to odpowiedź na zwykłą świetlówkę T8 stosowaną w oprawach rastrowych lub oprawach z kloszem. W przypadku tych opraw może mieć miejsce zamiana tradycyjnego źródła na liniowe źródło LED, musi być ono jednak odpowiednio skonstruowane i przystosowane do tego typu zabiegów. Warto o nie zapytać sprzedawcę u dobrego producenta. Dzięki temu nowoczesne i ekologiczne rozwiązania można wprowadzić do działającego już biura.