Przydomowy plac zabaw – dlaczego warto?

Wyobrażasz sobie dziecko, które grzecznie i bez marudzenia siedzi przez cały dzień w swoim pokoju i cierpliwie bawi się lalką, samochodzikiem czy klockami? Na pewno nie! Czas, kiedy pociecha zaczyna odkrywać otaczający go świat, jest dla rodziców wyjątkowo trudny. Dziecka wszędzie jest pełno, bywa nadaktywne, o wszystko pyta, ale przede wszystkim chce się wyszaleć, wybiegać i spędzać dużo czasu na świeżym powietrzu. Jak dać mu odpowiednią porcję takiego ruchu i zarazem pomysł na bezpieczną zabawę?

Przydomowy plac zabawy i dziecko na oku!

W ostatnich latach dużą popularnością wśród rodziców cieszą się takie atrakcje, jak plac zabaw zorganizowany we własnym, przydomowym ogrodzie. Rodzic widzi wprost z okna, co robi jego dziecko i może jednocześnie czuwać nad nim zajmując się domowymi obowiązkami.

W czasach, w których wielu rodziców pracuje zdalnie, taka możliwość wydaje się być wręcz zbawienną! Nie trzeb zabierać dziecka na spacery, zawalając przy tym zawodowe terminy, a można zyskać trochę spokoju bez pociechy w domu, ale mając ją cały czas na oku!

Chyba każdy współczesny rodzic wie, że nie sposób jest utrzymać malucha w jednym miejscu przez dłuższy czas, a co dopiero przez większość dnia. Chyba, że pociecha ma do swojej dyspozycji coś, co skutecznie ją zaangażuje i da podstawy do wyszumienia się i dobrej zabawy. Przydomowy plac zabaw dla dzieci czy tzw. małpi gaj może być tutaj idealnym rozwiązaniem, które pozwoli i na bezpieczne i na ciekawe zabawy, bez angażowania do tego rodziców.

Dodatkowym plusem jest możliwość korzystania z ogrodowego placu przez kolegów i znajomych naszego dziecka. Można śmiało zaprosić potomstwo sąsiadów czy koleżanki ze szkoły i razem cieszyć się placem zabaw pełnym atrakcji!